Letecké muzeum Libořezy

V nedalekých Libořezích najdete soukromé muzeum leteckých nadšenců.

Informace ZDE.


Schwarzenberská hrobka

Hrobka knížecího rodu Schwarzenbergů  je impozantní a skvostnou stavbou z 19. století. Místo posledního odpočinku v ní našlo na 26 příslušníků významné jihočeské šlechtické rodiny.

Informace ZDE.


Muzeum lidové architektury

Nachází se na návsi v obci Lužnice u Třeboně.

Návštěva je možná v sezóně vždy v sobotu od 10 do 16 hodin, nebo po telefonické dohodě.

Zahájení letošní sezony 2022 bude v sobotu 14. května s vycházkou na náves a hráz rybníka Rožmberk. 

Informace ZDE.


Úzkorozchodná trať v JH

Železniční trať Jindřichův Hradec – Nová Bystřice  je úzkorozchodná regionální železniční trať o délce 33 km nacházející se v Jihočeském kraji. Díky úzkému rozchodu koleje 760 mm a díky přírodě České Kanady, kudy dráha prochází, je vyhledávanou turistickou atrakcí

Jízdní řád a další informace ZDE.


Rozhledna Kraví hora

Věž je postavena na vrcholu Kraví hory v Novohradských horách v nadmořské výšce 953 m n.m.

Z plošiny ve výšce 32 m nabízí rozhledna kruhový výhled na okolní vrcholy Novohradských hor jak na české, tak rakouské straně, Budějovickou a Třeboňskou pánev, Slepičí hory, Kleť v Blanském lese, část Šumavy i dále do vnitrozemí. Při ideální viditelnosti je možné vidět i Alpy.


Rozhledna Kleť

Rozhledna je spolu s turistickou chatou umístěna na vrchlu hory Kleť v nadmořské výšce 1083 m n.m.

Z rozhledny je překrásný kruhový výhled na velkou část Šumavy, Novohradské hory, Budějovickou pánev, Českomoravskou vrchovinu, či Protivínské hory a Brdskou pahorkatinu. Za dobré viditelnosti je možné na jižní straně spatřit i Alpy.


Dům Štěpánka Netolického

Najdete ho na Masarykově náměstí v Třeboni. V domě má sídlo Centrum Třeboňského rybníkářského dědictví, které chce připomenout rybníkářské řemeslo, jedinečnou krajinu Třeboňska i samotné osobnosti rybníkářů. Lidé uvidí nejstarší dokumenty, rybářské náčiní nebo originály velkoplošných map.